AWARDS 2019

SPRING SHOW

CHALLENGE CUP                                                      G Talbot

DYSON CUP                                                              D Collman

SLOUGH EXPRESS CUP                                            G Talbot
SOCIETY CUP – BEST BLOOM                                  G Talbot


FUCHSIA & PELARGONIUM SHOW

Pelargonium Awards

RW TOWERS CUP                                                    D Collman

KEN & PHYLLIS MUMFORD CUP                               D Collman

PAGS SPOON & CERTIFICATE                                   D Collman

PUDDEFOOT TROPHY                                               B Munro

BRENDA ROSE CUP                                                  D Collman

WINDSOR CORPORATION CUP                                  D Collman

RHS BANKSIAN MEDAL                                                     E Gray

 

FUCHSIA Awards

QUEEN MOTHER TROPHY                                         R Clarke
VAUGHAN CUP                                                          R Clarke
KIT ASTON TROPHY                                                  R Birt
ARTHUR JACOB TROPHY                                          R Birt
ARTHUR HARTLEY AWARD                                       R Clarke
KATHLEEN GALEA TROPHY                                      R Birt
SOCIETY TRAY                                                          R Birt
MOLLY PINER TROPHY                                             R Clarke
INTERMEDIATE CUP                                                  not awarded
NOVICE CUP                                                             A Burke
SIMON  KIBBLE AWARD                                            R Bates
SID GARCIA CUP                                                        R Birt
BFS BLUE ROSETTE                                                  R Birt
BFS BRONZE MEDAL                                                 R Birt

BOND CHALLENGE CUP                                             R Birt

 

CHRYSANTHEMUM, DAHLIA & VEGETABLE SHOW

CHRYSANTHEMUMS

KING EDWARD VII CUP                                              J Marshall
FORSTER CUP                                                          R Wood
GENTLE CUP                                                             J Cheers
NCS SILVER MEDAL                                                  J Cheers
SOCIETY CUP                                                            J Cheers

DAHLIAS

BISHOP TROPHY                                                       M Chatterton

LOVEJOYS CUP                                                        R Wood

DUDLEY HARRIS MEMORIAL CUP                             R Wood

ERNIE PLAMPEN MEMORIAL CUP                           M Chatterton

VEGETABLES

SIR WILLIAM CARTER CUP                                    E Gr

LATE CHRYSANTHEMUM & HORTICULTURAL SHOW

KING GEORGE V CUP                                               J Marshall
NCS SILVER MEDAL                                                  J Marshall
FORTESCUE CUP                                                      J Marshall
AHB TROPHY                                                            R Birt
NCS CERTIFICATE OF MERIT                                     R Birt                            
M SIBLEY AWARD                                                not awardrd                                                                                      

LADY RYCROFT CUP                                                R Birt
BILL YOUNG TROPHY                                               R Birt
VAN PRAAG CUP                                                     J Marshall
ARTHUR JACOB AWARD                                          R Birt